4elements4life logo

תוכניות תזונה

רוב האנשים המתחילים לעסוק בספורט בגיל יותר מתקדם עושים זאת במטרה להוריד במשקל. כמובן ישנם כאלה אשר רוצים להגדיל את מסת השריר, להתחזק או לשפר את היכולות האתלטיות. אך הרוב? רוצים להרגיש ביטחון עצמי מלא בבגד ים, להיראות טוב יותר בבגדים ובסופו של דבר להיראות מעולה גם ללא. העצה הנפוצה ביותר לאותם האנשים מתמקדת במה לא לאכול או לאכול פחות, להתאמן יותר ובעיקר לעסוק בפעילות אירובית.
אך זו היא הדרך הגרועה ביותר להרזייה.

תכנית תזונה חייבת להיות מותאמת אישית

הערך האמיתי של מזון חייב להיקבע על פי ההקשר - איזה הקשר? בהקשר למי האדם ומה הוא רוצה להשיג.לדוגמא: שייק בננה ענק יכול להיות חטיף מצוין עבור כדורסלן רעב עם דרישות אנרגיה גבוהות, אך מאידך זה ינפח את דרישות האנרגיה של מתעמלת קרקע קטנה ולא יעוכל היטב ע"י אצן המרתון בקילומטר ה-30 לריצה. אחת הבעיות עם הקביעה מה טוב ומה רע היא שזה עלול להביא את האדם לאכילה מוגבלת, מלאה בחסרים וללא שום הנאה. 

תזונת ספורט לא מסתכלת על אוכל כרע או טוב, לא מקטלגת ולא מורידה אבות מזון מתהפריט היומי (פחמימות, שומנים או חלבונים) אלא נותנת דגש על מה אדם רוצה להשיג בתקופה מסוימת בחייו ומשתמשת במזון על מנת להשיג את המטרות הללו. יחד עם שגרה שבועית של אימוני כוח אשר ניתן לבצע בבית או במכון כושר, וניתן להתאים לכל אדם ורמת הכושר שלו החיטוב או כל שינוי גופני אחר רצוי יושג בצורה הטובה והטעימה ביותר.

לכל מטרה ניתן להתאים תפריט המתבסס על העקרונות שצוינו למעלה ובדגש על התאמה אישית . אז אם הרצון הוא להוריד אחוזי שומן - לעבור חיטוב ,לאישה לחזור לעצמה אחרי לידה או להתחיל היריון אם הרגלי תזונה מעולים ומשקל תקין , להתחזק ולהגדיל את מסת השריר, לשפר את הבריאות ואת ההרגשה הכללית המלווה אותנו ביום יום - זה בדיוק המקום של תזונאית ספורט. 

מיותר לציין שלא התאספנו כאן כדי לקדם גימיקים ופתרונות קסם - כי אין. אז גם מיתוסים כמו: תזונה לניקוי רעלים, דיאטות עתירות חלבונים, דלות פחמימות או שומן אשר מתאימות לכולם ועוד יקבלו מענה ולמה לא להיכנס לזה מלכתחילה .

 

מגוון תפריטי תזונה

מותק הכנתי לך קרואסונים

מותק הכנתי לך קרואסונים

על פי מומחי הבריאות למיניהם מזון לא בטוח לאכילה. עיבדו, נגעו, הרסו אותו ולא נשאר דבר הראוי לצריכה. אין דעה זהה אך באופן כללי אתם יכולים להיות בטוחים ששום דבר לא צריך להיות בתוך הצלחת שלכם בארוחת הערב, הרי לכל דבר היום יש הוכחה מדעית!
קראו עוד
הסודותיה של תזונאית ספורט

14 הסודות של תזונאית ספורט לכל אישה לפני, במהלך ואחרי היריון

אומרים שהזמן טס כשנהנים , אז כנראה זה נכון כי כבר עבר חצי ואנחנו בשבוע ה-21 להריון! לציון נק' זו החלטתי לגלות מנסיוני המקצועי, האישי ובמיוחד עבור את הסודות של תזונאית ספורט לכל אישה לפני, במהלך היריון או אחרי לידה.
קראו עוד
תפריט ניקוי רעלים

היתרונות והחסרונות של תפריט לניקוי רעלים

''אני אנסה כמה זמן לנקות את גופי, כלומר אוכל על פי תפריט לניקוי רעלים? מבטיחים התחדשות תאים, פינוי חומרי פסולת אשר נאגרים בגוף וחידוש רמות אנרגיה. כל הכוכבות עושות את זה לגראמי, נו מה את אומרת?''
קראו עוד
שמירה על המשקל גם לאחר החופשה

10 החוקים לאיך להישאר רזים ויפים גם לאחר החופשה!

כל איש מקצוע שיגיד לכם לבחור באופציות היותר בריאות כמו ביום יום ולהתאמן כאילו אין מחר גם בחו''ל, רוב הסיכויים שיש להצמיד אליו מלצמה נסתרת על מנת לבדוק כיצד הוא מתנהל בחו''ל... כי אני מבטיחה שהוא כנראה מתנהל אחרת.
קראו עוד
תפריט תזונה לחיטוב, תזונאית ספורט

עם תפריט תזונה לחיטוב ועדין לא מתחטבת?

את אוכלת בריא ונכון, מתאמנת ומשקיעה כל השבוע ועדיין כלום! לשאלתך למה את עדיין לא איפה שרוצה להיות, אני נותנת 4 סיבות מדויקות ואמתיות למה את לא מצליחה להשיג את התוצאות שאת כל כך רוצה.
קראו עוד
היווצרות צלוליטיס

צלוליטיס וגוף חטוב - יש חיה כזו?

''יום יום אני מסתכלת על הירך הימנית ומשווה לשמאלית. אני סופרת, מודדת ומחשבת את הגודל של גומות הצלוליטיס שיש לי על הירכיים. רק מדמיינת כיצד אני מעלימה את זה. לא רוצה שיחשבו שאני עצלנית, שמנה, אוכלת זבל, לא מתאמנת.''
קראו עוד
בספורט לתזונה יש חשיבות עליונה

דיאטה זו לא את זאת אני, גמרנו!

הטלפון מצלצל ובו קול רוטט, ואז עולה השאלה "היי אורית, את תתני לי דיאטה נכון?" זו השאלה הנפוצה ביותר שאני מקבלת כתזונאית ספורט והדבר הראשון שאני עושה זה מרגיעה. למה אני מרגיעה? אני לא מחלקת דיאטות בין אם היא תרצה או לא!
קראו עוד
דוגמנית פיטנס

דוגמנית פיטנס או מתחרה על הבמה - האמת על התזונה בהכנה

שאלה מאוד נפוצה שאני נשאלת היא למה אני לא מתחרה בתחרויות לפיתוח גוף? תמיד שמחה לענות ואולי לעזור לכמה נשים שאולי מתלבטות באיך ואיפה לחגוג את הגוף הספורטיבי שלהן.
קראו עוד
ובסוף הערב הכל רק מתחיל

בית הדין לחיטוב והמואשמים הם: ספה, טלויזיה והאוכל

אצל רובנו ישנו טקס המתרחש בערך שעה לאחר ארוחת הערב. סיימנו לאכול, קמנו מהשולחן ולאט לאט הטוסיק עובר לספה, מול המסך, ועם רק עוד משהו קטן. ומפה לשם המשהו קטן כבר לא כזה קטן.
קראו עוד
יש לי טוסיק, ירכיים, סימני מתיחה וזה מה שעושה אותי אישה

יש לי טוסיק, ירכיים, סימני מתיחה מהלידות וזה מה שעושה אותי אישה

היא הכריזה בשיא הביטחון. אך תתפלאי אני רוצה יותר ולא פחות, ושמעתי אורית שאת יודעת היטב לעשות את זה - לעצב, לחטב ולחזק את הגוף שלי”. עיניי נפתחו בתדהמה. מאיפה היא הגיעה? כמה כוח, כמה עוצמה וכל זה בחבילה כה עדינה. אישה שסוף סוף רוצה יותר ולא פחות.
קראו עוד
אם תדעי מה הכנסת לעגלה - הדרך לתוצאה שלך תהיה הרבה יותר מהירה

אם תדעי מה הכנסת לעגלה - הדרך לתוצאות שלך תהיה הרבה יותר מהירה

בכל פעם שאני הולכת לקניות עולות בראשי שתי שאלות: 1. למה תמיד ההרגשה שמישהו מאוד חכם מנסה להאריך את חווית הקנייה שלי ? 2. לא הייתן רוצות לדעת מה משמעות והאם יש אמת בכל הסיסמאות היפות על הקופסאות?
קראו עוד
משאלתה היחידה של כל אמא רעבה

משאלתה היחידה של כל אמא רעבה

בגיל 18 או כשהיית רווקה היית יכולה לעשות את זה מתי שרוצה, איך שרוצה ואיפה שרוצה, אך בגיל 35 ועם משפחה את צריכה לחשבן, לדאוג ולהתרגש מה תחשוב עלייך סביבתך הקרובה. הרצון מובן, אך עדיין זה לא פשוט ומה רק ביקשת?
קראו עוד