צור קשר

info@4elements4life.com

עקבו אחרי ברשתות החברתיות כדי לקרוא את החדשות וההמלצות החמות ביותר ליצירת שינוי בתזונה, בפעילות הגופנית ובאורח החיים

הקשר בין אושר, הצלחה וירידה במשקל - דעתה של תזונאית ספורט

30th January 2023

לא בטוחה שהייתי כותבת את אותם הדברים בגיל 20 אבל בגיל 40, כאמא לשתי בנות, אני מאמינה שאושר זה המפתח להצלחה והגשמה עצמית. כתזונאית ספורט אשר ליוותה עד היום אלפי אנשים לתוצאות, הייתי עדה להשפעות החיוביות שיש לגישה מנצחת ואורח חיים בריא על הרגשת האושר שלנו.
רבים מאמינים שהצלחה היא הדרך לאושר,ושברגע שיגיעו ליציבות פיננסית, הכרה וסטטוס הם סוף סוף יהיו מאושרים. אך הדעה הזו לעיתים מובילה לאכזבה מכיון שהצלחה ואושר חומרי לא בהכרח מבטיחים שנהיה מאושרים. למעשה, הכרתי לא מעט אנשים אשר לא מרוצים או מרגישים שלא מגשימים את עצמם בחייהם האישיים למרות ההישגים המקצועיים המכובדים שלהם.
מצד שני, לשים את האושר שלנו בעדיפות ראשונה כן יכול להביא לחיים מלאים ומוצלחים. רוב הסיכויים  שנתחיל לבלות הרבה יותר בין אנשים חיובים ונוותר על מערכות יחסים שלא בהכרח טובות לנו, נהיה חלק מפעילויות אשר גורמות לנו לשמוח ונאמץ גישה חיובית על מה שקורה מסביב. כל אלה כן יביאו להצלחה ותחושת ייעוד בחיינו האישיים והמקצועיים.
בנוסף על העצה להתמקד במה שעושה לנו טוב, אני מאמצת את הגישה של תמיד להמשיך ללמוד, להתנסות כל פעם בדברים חדשים ולדאוג תמיד לאתגר את עצמנו. אלה משאירים את המוח חד, עוזרים לנו לגדול, ומביאים מקורות אושר חדשים לחיינו. על ידי אימוץ חוויות ואתגרים, נוכל להוסיף ריגוש, צמיחה וכן סיפוק.

 

תודה רבה אוה, על התזכורת היומית אודות תמיד לעשות מה שגורם לי להרגיש ולחיות.


לגבי ירידה במשקל ושאיפה לפיגורה אידאילית והשפעה על הצלחה. חשוב לזכור שלטווח הקצר השגת המטרות הללו כן יביא לסיפוק, אך זה יהיה זמני, ללא השפעה על הצלחה או אושר לטווח הארוך. על מנת להצליח נדרשות תכונות אישיות ולא רק חיצוניות כמו: מודעות עצמית, התמדה, עקשנות, נחישות והיכולת להסתגל לדבר היחיד שקבוע וזה השינוי, כל פעם מחדש. ירידה במשקל או שיפור החיצוניות אף פעם לא צריכות להיות המטרות היחידות בתהליך הרבה יותר גדול - הכולל שיפור הבריאות, השפעה חיובית על התפקוד בגיל מבוגר יותר ואריכות חיים. חשוב להתמקד לבנות אורח חיים מאוזן אשר כולל הרגלים בריאים, פעילות גופנית, שינה מיטבית, מינימום לחצים ואתם מכירים אותי כבר - לדאוג תמיד ללכת רק קדימה. ואחרי שזה נאמר אם המטרה היא ירידה במשקל או אחוזי שומן חשוב שתיעשה באופן הדרגתי הניתן לשימור ולא פיתרון מהיר. 
לסיכום, אני מאמינה שאושר תמיד יבוא לפני הצלחה. ואם ניתן לו את המקום שבאמת מגיע לו נוכל לחיות חיים עשירים המלאים במשמעות ומטרה. 

אורית צייטלין

תזונאית ספורט