צור קשר

info@4elements4life.com

עקבו אחרי ברשתות החברתיות כדי לקרוא את החדשות וההמלצות החמות ביותר ליצירת שינוי בתזונה, בפעילות הגופנית ובאורח החיים

אימון כושר בבית - המדריך המקוצר

11th April 2019

הלהיט החדש לאישה הנחושה שרוצה להיות עוד יותר חתיכה!

 

למה לעשות אימון כושר בבית?

אם את מאוד עסוקה, אשת קריירה, אמא או הכל ביחד כמוני: חצי מהיום שלך את עובדת. ובחצי השני את מרימה את ילדייך, סוחבת קניות, מתרוצצת ללא מנוחה ועושה סקוואטים (מתיישבת וקמה) על מנת להרים את עצמך, הצעצועים ותמיד אבל תמיד לסדר אחרי כולם.

תראי את כבר עושה אימון כושר בבית ואפילו לא מודעת לזה- 10% מהדרך לגוף החטוב שלך לקיץ 2019 כבר השגת! מחסור בזמן, אי רצון להתחייב למכון הכושר או סך הכל רצון להתאמן בשקט שלך, כל אלה הן סיבות מצוינות להתחיל ולהתמיד בשגרת אימוני כושר בבית. שלא נדבר על זה שאת לא תלויה באף אחד ומתאמנת מתי שבא לך!

 

איזה אימון  הכי טוב לעשות בבית או למה אני צריכה שרירים הרי אני אישה ?!​

אולי אפתיע אותך אך אימוני כוח לא נועדו רק למפתחי גוף, ​ותדירות אימונים של 3 פעמים בשבוע בלבד ללא יציאה מהבית היא דרך מעולה להתאמן ובמקביל לשפר את הכושר , הכושר שלך להיות חתיכה וקנאת הנשים לכל מקום אשר תלכי. את בטח מעלה גבה ושואלת את עצמך אבל אורית אני באמת אוכל לרזות בבטן עם 3 אימוני כוח בלבד? כלומר התרגילים מספיקים לחיטוב הבטן או הרזייה בירכיים? אז עונה בכנות שלא. מי שרוצה בהרזייה /חיטוב / עיצוב/ בטן שטוחה וטוסיק עומד לקיץ הזה או בכלל חייבת לשלב את האימון עם תזונה נכונה למטרתה. אם תרצי עזרה בלהתאים את הכפפה ליד - אכן זהו תפקידה של תזונאית הספורט ואני הכתובת.​

 

 

להלן הגישה המקצועית שלי בבניית תפריט תזונה עבור כל מי שרוצה בשינוי גופני: 

  • התפריט מבוסס על גיוון מזונות בדגש על קבלת כל אבות המזון, ויטמינים ומינרלים אשר כל אחת מאיתנו חייבת.
  • 80% מהמזון בתכנית מטרתו להזין את גופך ו-20% את נפשך.
  • אני תמיד מתחשבת בכמויות בגלל שזהו הגורם הקריטי ביותר להצלחה.
  • הגישה המקצועית שלי היא פשוטה ואפילו ניתנת ליישום על ידי ילדייך , על מנת שתדעי איך להקנות להם את ההרגלים הבריאים כבר בגיל צעיר.

 

איך תתחילי אימון כוח ביתי ? 

כל מה שצריך זה אותך, זוג משקוליות, תוכנית אימונים ביתית ומסודרת ואזור בטוח לזוז ולהתחבא בו שלא יפריעו לך או שפשוט לעשות את האימון עם הילדים ולהוות דוגמא אישית. ואשמח לחלוק איתך 4 טיפים להתחלה קלה:

טיפ 1 - תכירי ואל תחששי מהסלנג

לאחר שתדעי את ההגדרות תרגישי נוח יותר לבחור את התרגילים לאימון הכוח הביתי שלך.

  • חזרה - תנועה שלמה של תרגיל מסוים. אם נדגים מחיי היום שלנו על אותו תרגיל הסקוואט זה כאשר את מתכופפת לצעצוע, מרימה אותו ועולה. וכן לאחר שהוא נופל שוב את עושה חזרה נוספת וככה עד אין סוף או שעד שאין יותר צעצוע!
  • סט -  מספר ספציפי של חזרות להרמת הצעצוע. לדוגמא 3 סטים של 15 חזרות.
  • זמן מנוחה - כמה זמן את נחה בין סט לסט. מובן לי שאת בחיי היום יום שלך לא נחה וגם אני לא, אך זה אימון לשיפור הכושר שלך אז תנוחי!
  • סייקל - רצף תרגילים החוזרים על עצמם אחד אחרי השני-ללא מנוחה. יום שגרתי לא?

יש עוד מה ללמוד , אבל זה בעיקר הבסיס.

טיפ 2 -  תבחרי את משקל העבודה המתאים עבורך

על מנת להתחזק צריך לגרום לשרירים לעבוד. להרים משקל שהוא קל מדי לא יגרום לשרירים להסתגל, מה שאומר שלא תהיה התקדמות. להרים משקל כבד מדי יקשה עלייך להשלים את מה שאת צריכה ואף לגרום לפציעה. על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר תעבדי תמיד בקצה היכולת שלך. כלומר שתי החזרות האחרונות צריכות להיות מאתגרות אך לא בלתי אפשריות להשלמה.

טיפ 3 - תתאמני בטכניקה נכונה ותחשבי על השרירים שעובדים

בחרת במשקל הנכון לך אבל זכרי שטכניקה נכונה חשובה יותר מלהרים כבד או מהר יותר. אם את מרגישה שלא עושה נכון תאיטי, תורידי משקל או תקטיני חזרות. כל תנועות השרירים נשלטת ע''י סיגנל עיצבי בין המוח והגוף. תחשבי ותרגישי את השרירים ואת התנועה בכל חזרה ובכל סט.

טיפ 4 - אימון עם משקל גוף או עם משקולות מה עדיף?

החיסרון בתרגילים עם משקל גוף הוא שעל מנת להתקדם יש צורך תמיד לשנות את קושי התרגיל. היתרון באימון עם משקל גוף שאת יכולה לעשות בכל מקום ללא שום אביזרים. היתרון בתרגילים עם משקולות שניתן לעלות את קושי התרגיל ע''י עליה במשקל עבודה. חיסרון בעיני לא קיים, מאוהבת בהן. לאימון הכושר הביתי שלך, אני ממליצה לשלב ביניהם והכי חשוב להתמיד!

טיפ 5- מה עדיף אימון כוח בבית או אימון במכון הכושר? גם בבית אפשר להגיע לתוצאות מאוד טובות, כי התזונה מהווה תפקיד יותר חשוב.

ואם החלטת להירשם את חייבת לקרוא את הסודות של אימוני הכוח (לחצי)!