צור קשר

info@4elements4life.com

עקבו אחרי ברשתות החברתיות כדי לקרוא את החדשות וההמלצות החמות ביותר ליצירת שינוי בתזונה, בפעילות הגופנית ובאורח החיים

10 הדיברות של דיאטה בחופשה

25th March 2019

דיאטה בחופשה בהולנד או ריצה יומיומית סביב מגדל האייפל? הצחקתם אותי!

תזונאית ספורט או מאמן שיגיד לכם לשמור על הדיאטה ולהשתדל לבחור באופציות היותר בריאות במהלך שהותכם בבירות המאפים/בשרים/אלכוהול של העולם כמו: בחרו בחזה עוף במקום בקר אירופאי משובח, מים מוגזים במקום בירה גרמנית או יין איטלקי, פתית אורז במקום לחם ממאפיה צרפתית או קופסת טונה מישראל במקום סלמון אטלנטי מעושן – אני מציעה שתחברו אליו מצלמה סודית על מנת שתראו מה הוא באמת עושה כשנוסע לחו"ל, כי הסיכוי שהוא הביא איתו לחם קל לצרפת הוא אפסי!!!

 תזונה נכונה נמדדת 365 ימים בשנה ולא במשך שבוע או שבועיים.

אין שום מזון רע וצריך להפסיק להכניס שטויות לאנשים לראש. וכן אין כלל פיסיקלי אחר חוץ מלבד תכניס יותר ממה שאתה מוציא תשמין, תכניס קצת פחות, תרזה. כל אחד צריך לאכול את הכמות שמתאימה לאורח החיים שהוא בחר ולא בשביל אורח החיים של השחיין מייקל פלבס או האצן יוסיין בולט, רובנו לא ספורטאים אולימפיים ולא צריכים משאבת דלק בצורת בגט מחוברת אלינו לוריד, קבלו את זה.

וגם אני אישית אם אין לי מטרה ספציפית המוגדרת בזמן של לרדת לאחוזי שומן מאוד נמוכים כחלק מעבודתי ובתקופה ההכנה לאכול על פי תפריט תזונה לחיטוב האהוב עליי אני אמצה טוב מאוד את החוויה הקולינרית בנסיעה לחו"ל, כי הקלוריות הנוספות רק ילכו למקומות הנכונים!

 

אז לעניינינו: 

10 הדיברות לדיאטה בחופשה:

  1. כשאתם אורזים תדאגו שיהיה לכם מספיק כסף על מנת לטעום מכל דבר שתרצו.
  2. בבקשה אל תעמיסו את המזוודות שלכם באוכל מישראל. אתם כאן כל השנה אז תתכוננו להאיר את בלוטות הטעם שלכם בכל מקום אליו תיסעו.
  3. האוכל במטוסים על הפנים, לפחות מבחינתי. לאכול בבית או לקנות אוכל אמיתי ומשביע יכולה להיות אופציה מעולה.
  4. נחתתם בשלום ביעדכם, לקחתם את המזוודות וברחתם מהקבוצה (: כנסו לחנות המכולת הראשונה על מנת לתדלק את הגוף באוכל טוב וטרי ולצאת לדרך, אף פעם אל תחכו שהרעב באמת ישיג אתכם כי אז גם אוניית מזון לא תעזור.
  5. אני והבעל חולים על טרקים במהלך השהות בחו"ל. לפני היציאה אנו אורזים ארוחה בינונית כתלות בכמות שעות המסלול, הרבה שתייה ויוצאים לדרך. לאחר שהרווחנו ביושר את הפינוק, ארוחה טובה במסעדה עם כוס יין/בירה רק עושה טוב לנפש ולגוף.
  6. בא לכם שוקולד, מאפה או חתיכת עוגה, אז תאכלו. לא מהמקום שאתם צריכים את זה אלא כי אתם רוצים את זה  וחתיכה אחת תספיק וגם תהווה דלק לטיול של מחר.
  7. אל תעשו את הטעות ותיקחו מוצרי כושר לחו"ל. בפעם האחרונה ארזתי TRX במזוודה ואני גאה להגיד שהוא לא יצא מהמזוודה. למה אתם שואלים הרי את גם מאמנת אז כושר בים וביבשה לא? אז לא, הבנתי שהגוף שלי רוצה מנוחה אז נתתי לו. בנוסף הבנתי שהגוף שלי רוצה לטעום דונטס עם מילוי וניל ושטרודל מישמשים וגם את זה הוא קיבל. אתם יודעים מאז שאני והוא משתפים פעולה, דברים בינינו הולכים די טוב: מעלים מסת שריר כשרוצים ומורידים שומן כשצריך, בלי שום ריבים.
  8. תשתדלו לאכול כמה שיותר תוצרת טריה ואמיתית כי הטעם והריח משגעים ואם בן הזוג יודע לבשל (כן אני יודעת זכיתי) אז הנסיעה באמת השתלמה.
  9. ממה יש להימנע בחו"ל? מציפיות לא ריאליות. נכון תשמינו כי תצאו מהשגרה ותרצו לטעום קצת יותר מבדר"כ האם זה נורא? לא. האם יהיה לזה מחיר אחרי נסיעה? כן. מה המחיר? לחזור לשגרה יומיומית של אימונים ותזונה נכונה שמתאימה לאורח החיים שלכם. האם זה עונש? ממש לא למי שיודע כיצד הוא רוצה להיראות ולהרגיש, ממליצה גם לכם.
  10. הכלל החשוב ביותר הוא הגישה. דיאטה לא עושים בעשרה ימים לא בישראל, לא בלונדון או בכל מקום אחר. הצלחה בשינוי גופני נובעת מהתמדה, ועוד הפעם התמדה וחופשה מגיעה גם לכם וגם לה.

אז לכל היוצאים לחו''ל שתהיה נסיעה טובה וחוויה קולינרית מהנה , ולאחר מכן מוזמנים לפנות אליי, לשינוי הגופני (לחצו ללפני /אחרי) של חייכם!  

אורית צייטלין -תזונאית ספורט